Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawings 14424413



*

nr 1442 4413


Roj Friberg

(f. 1934), Sverige


3 pcs, Roj Friberg (b. 1934), Sweden. Monogramsignerade 1963, sam-ramade, outer dimensions including frame: 56x32,


DRAWINGS, 3 st, Monogramsignerade 1963, sam-ramade, yttermått inklusive ram: 56x32 cm


Roj Friberg, born 1934, Swedish draughtsman, sculptor and graphic artist,

Droit De Suite

Yes

Estimate:

1000

Sold:

SEK 800

Auction date:

Monday January 17 2022
at 19:04:43


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/1 21:33:19 1      700 kr
15/1 07:46:48 2      Vinnande bud
17/1 19:01:50 2      justering av budtak



  • Artist/Designer

Roj Friberg

Roj Friberg, born 1934, Swedish draughtsman, sculptor and graphic artist,

Read more about Roj Friberg
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller roj friberg sam-ramade svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning teckningar vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6382 WATERCOLOUR
    Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signed...//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 20:04
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10




Ladda ner broschyr